ZEMER

ZEMER

A te pelqen dashnia ime
A te pelqen kur afer te rri
A te pelqen kur i bashkojme ato mendime
A thua me ndihmon ta vazhdojme kte mrekulli

Zemer, mos te shqeteson prezenca ime e tepert
Me trego o zemer se ndryshe un s’po di
Me mso ca t’bej me mire mos m’ler n’dore tjeter
Vertete une jam i varur, addicted ne dashni

Zemer me trego
Ne qofte se nuk mjafton
Kurre nuk do ngurroja ta bej cdo gje qe ty t’gezon
Cdo gje qe te gezon

Egzistenca jote me ben t’mendoj
Cdo isha un pa ty
Shpirti jot i bukur qe m’jep vertete ngrohtesi

S’kam pershkrim me fjale po ta them dhe une
Nga shpirti
Shume te du, m’beso per ty kam vec dashni

Zemer, mos te shqeteson prezenca ime e tepert
Me trego o zemer se ndryshe un s’po di
Me mso ca t’bej me mire mos m’ler n’dore tjeter
Vertete une jam i varur, addicted ne dashni

 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *